otrdiena, 2010. gada 23. februāris

Vīriešu - sieviešu diena...

Šodien esot 23. februāris... vīriešu diena. Šajā sakarā nejauši uzdūros uz kādu citātu par vīriešu-sieviešu attiecībām, 8. martu, bet netikai...

Kārais vīrietis un kārā sieviete – vai attiecības ir cīņa par varu?

Viesturs Rudzītis „Pie Tēva”, 68.lpp.:
„Šis tirgus, kurā sievišķās un vīrišķās vērtības savstarpēji svārstās, rada arī iespējamas varas mehānismu, kuru cilvēk ātri uztver. Sieviete var manipulēt ar vīrieti, ja izdodas panākt, ka tas ir nemitīgi seksuālā badā, - tad viņš var būt gatavs izpildīt visas sievietes iegribas. Savukārt vīrietis var manipulēt ar sievieti, nedodot viņai ēst vai arī neapgādājot ar citiem resursiem no ārpuses. Tādēļ dažreiz sieviete atdodas par sviestmaizi, bet citreiz – par briljanta kaklarotu. Bet vīrietis, lai tikai iegūtu iemīļotās roku un sirdi, dažreiz dāvina viņai trīs sarkanas tulpes un šampanieti 8. martā, bet citreiz iekaro puspasaules. Tātad arī šeit seksa emocionālā motivācija atkāpjas otrā plānā, bet darbojas varas spēles ar nosaukumu „maksā tas, kam vairāk gribas”. Un parasti nezin kāpēc iznāk, ka vīrietim vairāk gribas seksu, bet sievietei un viņas bērniem – ēst. Kas no emocionālā un pat fizioloģiskā viedokļa ir pilnīgi aplami.

Šajā sakarā jāatceras mīts par Teiresiju, kurš septiņus gadus bija pavadījis kā sieviete – par to, ka nosita sievieškārtas čūsku, bet tas nav tik svarīgi. Tad lūk, Zevs ar Hēru sastrīdējušies par jautājumu, kas seksā gūst vairāk baudas – vīrietis vai sieviete. Dabiski, ka Hēra ļoti gribēja saņemt atbildi, ka vīrietis, jo no tās loģiski izrietētu, ka tātad vīrietim par to jāmaksā vai kā citādi jārūpējas par sievieti un tās papildinājumiem – bērniem.

Abi izlēmuši prasīt Teiresijam, jo viņam vienīgajam ir bijusi šī pieredze – būt gan sievietei, gan vīrietim. Taču Teiresijs atbildējis no Hēras viedokļa galīgi neizdevīgi, ka, mērot desmit ballu sistēmā, seksā sieviete gūst baudu, kas atbilst deviņām ballēm, bet vīrietis – vienai. Hēra izmisusi dusmās atņēma Teiresijam acu gaismu (pēc cita mīta varianta to izdarīja Atēna), toties Zevs pagarināja tā mūžu. Kā lai Hēra tagad panāk, ka vīrietis un sieviete saskaņoti rūpējas par ģimeni?”

Sīkāk - http://viestursrudzitis.lv/


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru