trešdiena, 2010. gada 13. janvāris

Filmas

Au Hasard Balthazar (1966) – šo Roberta Bresona filmu noskatījos, jo par to raksta Ransjērs grāmatā "Future of Image". Filma ar ilgstošu un tālejošu pēcgaršu.

Devil Wears Prada (2006) – lieliska izklaide un ieskats darba vidē, kas ir pazīstama daudziem. Šajā filmā no Merilas Strīpas staro tāda elegance!

Examined Life (2008) – 9 filosofi par mūsdienu aktuālajām tēmām.

Coco avant Chanel (2009) – lieliska izklaide ar Odriju Tatū, parādot, ka viņa var būt ne tikai lieliska komēdiju aktrise, bet prot atainot nostalģisku "Solveigu".

Gegen die Wand (2004) – lieliska vācu filma par turku imigrantiem. Filma, kas savā ziņā apvērš eiropiešu stereotipus par turkiem, parādot turku imigrācijas "tumšās puses". Filma, kas būtu jāredz katram Īrijas latvietim.

Baltā lente / Das weisse Band (2009) – Hanekes pēdējais veikums par grēku un grēcīgumu. Pirmais iespaids – filma neattaisno uz Haneki liktās cerības. Taču... Šo filmu vērtēju, kā dvīni filmai "Klavierskolotājai", kurā tiek dekonstruēta autoritātes vardarbība, kas bāzēta seksualitātē. Tieši kopsakarā ar "Klavierskolotāju" šī filma iegūst citu jēgu.

Pola X (1999) – rež. Leo Karakss. Par mākslinieku un viņa mūzām. Mūzas ir mūžīgas, bet ne mākslinieks, turklāt mūzām var būt Gorgonas galva.

Tetro (2009) – tiem, kas joprojām fano par Krustēvu un Conversation, šo filmu labāk neskatīties. Smaga vilšanās.

El Aura (2005) – Argentīnas mistērija-detektīvs. Izklaide ar nelielu padziļinājumu. Ir vērts redzēt vismaz tiem, kas pēc Antikrista noskatīšanās vēlās izsekot tam, kā "meža" simbols tiek apspēlēts citās filmās. Te - tieši mežs izrādās mistēriju un dīvaino notikumu vieta.

Bob le falmbeur (1956) – stāsts par spēlmani un laupītāju Bobu, kas fortūnas aizrauts, neiekrīt policistu slazdā. Smēķē visi un visur.

Julie and Julie (2009) – lieliska izklaide un baudījums Merilas Strīpas talanta cienītājiem, kā arī viņas tandēma ar Tuči lielisks turpinājums (iepriekš: Devil wears Prada). Filma, kas apspēlē divas mūsdienu modes lietas: ēstgatavošanu un blogošanu.

Nenotveramais Antonijs Zimmers, arī šeit. (2005) – šo filmu noskatījos LTV-1 kanālā. Galvenajā lomā Sofija Marso (tā pati, kas nule kā rādītajā identitātes spēlē ar Moniku Belučī filmā "Neatskaties"/Ne te retourne pas (2009) un spiedzes-trieciennieces lomā kara-action-drāmā "Les femmes de l'ombre" (2008)). Sižets vienkāršs. Beigas nojaušamas, taču – ne Marso šarms.

Last Tango in Paris / Ultimo tango a Parigi (1972) – vai teicu, ka skatījos arī šo? Kino klasika "Sapņotāju"/Dreamers (2003) (kurā spēlē vēlāk Hanekes izmantotais Maikls Pits un, protams, toreiz vēl topošā bondameitene Eva Grīna) jaunā trīsdemistgadnieka Bertoluči izpildījumā ar nobriedušo Marlo Brando (tas pats, kas Krustēvs-1) un jauniņo Mariju Šneideri. Salīdzinājums – Lolita. Beigas – nāve.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru