pirmdiena, 2009. gada 15. jūnijs

Pēdējā laikā redzētās filmas

Noskatījos "Romance X" režisores Katrīnas Breijā (Catherine Breillat) divas filmas:
  • "Vieglā pārcelšanās" (Brief Crossing/Brève traversée, 2001.gads) - negaidīts sižeta atrisinājums, uz kuru skatītājs tiek briedrināts visas filmas garumā. Tā dēļ vien filmu ir vērts noskatīties, lai sajustu, cik nevainīgi kaisle var tevi apspēlēt - cik saldakla var būt sirēnu dziesma. Galvenajā lomā Sāra Prata (Sarah Pratt, attēlā).
  • "Elles anatomija" (Anathomy of Hell/ Anatomie de l'enfer, 2004.gads) - jutekliski un miesiski atklāta filma, kas analizē sievietes un vīrieša jutekliski ķemerniskās atšķirības un kopību. Nekas īpašs.

Vēl arī Vācijas filmu "Citu dzīve"(Das Leben der Anderen/The Lives of Others, 2006.gads) un "Lasītājs" (The Reader, 2008.gads). Abas īpaši uzrunāja. Abas filmas iekļaujas tēmā, kas skar totalitāro režīmu un Vāciju, taču katra no tām izceļ atšķirīgu aspektus. "Citu dzīve" runā par VDR Honekera laiku un STASI darbu, savukārt "Lastījs" par Keita Vinsleta un Ralfs Fains ir neatvairāmi savā aktiermeistarības profesionālismā.

Stasi aģenta Gerharda Vīslera (abrevācija HGW XX/7) lomā izcili spēlē Ulrihs Mūe (Ulrich Mühe), kas diemžēl pāragri jau aizgājis no šīs dzīves - 1953-2007:


"Guardian" ziņa par U.Mūe nāvi ir šeit.

Arī noskatījos "Pianistes" un nule kā Kannu kinofestivāla balvu ieguvušā austriešu režisora Mihaela Hanekes agrāku filmu "Vilka laiks" (Time of the Wolf/ Le Temps du Loup, 2003.gads). Diemžēl nekas spēcīgs, lai gan tiek iztirzāta Hanekem svarīga tēma - atsvešinātība un vientulība.
"Lornas klusēšana" (Le silence de Lorna/ Lorna's Silence, 2008.gads). Lai gan Normunds Naumanis šo filmu lielīja, taču ārpus politiskā konteksta - imigrantu nedienas Eiropā - tā nebūtu skatāma. Taču jāatzīmē, ka galvenā varone - Kosovas albāņu aktrise Arta Dobroši - ir teicami atlasīta un arī atbilstoši notur tēlu.
"Nimfomānes dienasgrāmta" (Diario de una ninfómana, 2008.gads). Noskatījos šo filmu oriģinālā - spāņu - valodā, un jāsaka - šādas filmas var skatīties arī bez teksta. Vizuālais sižets visu parāda - nimfomāne stāsta par saviem nebeidzamajiem "romāniem" ar dažādu šķiru vīriešiem, līdz - gluži kā pasakā - paliek kopā ar puisi lūrētāju-sērdienīti no pretējās mājas.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru