otrdiena, 2009. gada 16. jūnijs

Cilvēku vērtēšana

Kā vērtēt cilvēka zināšanas? - šo jautājumu visbiežāk uzdodam tad, kad esam neapmierināti vai nu ar kādu, kuram, mūsuprāt, trūkst šīs zināšana, vai saskaroties ar situāciju, kurā paši esam tikuši novērtēti pretēji pašvērtējumam (pretēji gaidām). Kā vērtēt cilvēka zināšana?

Atzīme, kuru saņemu eksāmenā, nav tikai konkrētās atbildes novērtējums. Šī atzīme, šis skaitlis nes līdzi virkni konsekvenču - pēc tā mani vērtēs citi; tas būs kritērijs stipendijas saņemšanai; tas ļaus pretendēt uz citiem sociālajiem labumiem. Līdz ar to tas, kas kādu vērtē ar atzīmi, izdara desmit gājienus uz priekšu, spraužot robežas vērtējamā tālākajām gaitām sociālajās attiecībās. Protams, ja saglabājam ticību indivīda spējai pašam noteikt savas gaitas, tad tas vēl nav izšķirošais gājiens, tā teikt, šahs un mats. Vien šaha pieteikums, kas prasa papildus intelektuālas pūles izejas situāciju atrašanai.

Līdzīgi kā atzīme eksāmenā darbojas citi sociālās vērtēšanas mehānismi, kurus, prasmīgi pārvaldot, pat var iemanīties izmantot sev par labu.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru